TSU!

31 Ocak / January 19:30

 

Ricochet, OAK ve Kanadalı grup Esmerine’in de üyesi olan James Hakan Dedeoğlu’nun 2001 senesinde, solo gitar akustik bir proje olarak geliştirdiği TSU! odağını atmosferik ve folkvari enstrümental şarkılara yöneltiyor. Modern hayatın içerisine sızan bir romantizmle kaynayan ve kendine özgü zamansallığıyla dinleyiciyi sarıveren TSU! 31 Ocak Cumartesi günü Torun’da bizlerle buluşuyor.

 

 

İstanbul menşaili müzik, sanat ve sinema dergisi Bant Mag’ın kurucularından James Hakan Dedeoğlu’nun solo projesi TSU’ İlk albümünü Ocak 2012’de yayınladı. TSU!’un şarkıları Carla Bozulich ve John Eischenseer tarafından kaydedildi. Hakan’ın Shahzad Ismaily (Secret Chiefs 3, Ceramic Dog Project, John Zorn) ve Gyða Valtýsdóttir (Múm) gibi isimlerle birlikte yürüttüğü stüdyo çalışmalarının sonucunda oluşan 2. albümü “HMS Angora” ise Figure 8 yarafından basıldı.

 

BANDCAMP PAGE: https://tsuman.bandcamp.com/

SOUNDCLOUD PAGE: https://soundcloud.com/tsu-3

 

 

 

//

 

James Hakan Dedeoğlu’s solo acoustic project TSU! directs its focus at folky and atmospheric instrumental songs. Created in 2001 by Dedeoğlu, who is also a member of Ricochet, OAK and the Canadian band Esmerine, TSU! emanates a romanticism that seeps into modern life and envelops the listener with its distinctive sense of temporality. TSU! meets us in Torun on Saturday, 31th of January.

 

 

The solo project of James Hakan Dedeoğlu, one of the founders of the Istanbul-based music, art and cinema magazine Bant Mag, TSU! released its first record in January 2012. TSU!’s songs were recorded by Carla Bozulish and John Eischenseer. The second record, “HMS Angora,” was a result of Hakan’s collaboration with names like Shahzad Ismaily (Secret Chiefs 3, Ceramic Dog Project, John Zorn) and Gyða Valtýsdóttir (Múm). It was published by Figure 8.

 

BANDCAMP PAGE: https://tsuman.bandcamp.com/

SOUNDCLOUD PAGE: https://soundcloud.com/tsu-3