Torun Pazarı

28-29 Eylül, 2013

 

28 Eylül Cumartesi 15.00’dan, 29 Eylül Pazar 19.00’a dek sürecek etkinlikle sanatçı işleri ve tasarım nesneleri satışta olacak, sanatçı toplulukları, kolektifler ve bağımsız oluşumlara ait tanıtıcı malzemelere ulaşılabilinecek, müzik performansları ile kulaklarımız şenlenecek, ev yapımı yemekler midemize inecek.

 

Sanatsal paylaşım için mekansal bir deney niteliği taşıyan Torun, şu an içinde bulunulan mekanın geçen yıl kiralanmasıyla ortaya çıktı. 2012 yılının Nisan ayından bu güne dek faaliyet gösteren mekanın devamlılığı için gerekli iş gücü, çekirdek ekip ve bu ekibe zamanları elverdiğince eklenen yeni insanların yardımlarıyla sağlandı.

 

Başlangıçtan bu yana, her ay toplam giderinin, sayıları üç ila sekiz arası değişen gönüllü katılımcı tarafından karşılanmasıyla maddi sürdürülebilirliğini sağlayan Torun, bu sayede kütüphanesini ya da ışık sistemini zaman içinde oluşturabilir hale geldi. Bu amaçla, gelecek yıl gerçekleşecek olan sergi ve performanslarda daha iyi koşullar sağlanabilmesi için gerekli maddi desteğin yanında, torun’un sürdürülebilmesi için gerekli direnci birlikte oluşturabilmek için herkesi 28-29 Eylül tarihlerinde Torun Pazarı’na bekliyoruz.

 

Poster tasarımı için Tuba Mücella Kiper’e, pazarın iç tasarımı için Ayşe Chasan’a, gastronomik katkıları için Gözde Çöklü ve Zehra Altaylı’ya, ücretli/ücretsiz her türlü malzeme ve müzik performansları ile pazara destek olan tüm sanatçı ve topluluklara gösterdikleri özveri dolayısıyla teşekkürü bir borç biliriz.

katılımcılar:

 

bant / etilen sosyete / sabit fikir / velvele mecmua

hobara / wounded wolf private-press

beetle brooch / folyofoni / harsh / KAFA çizimhane / mad flag / merve üstünalp / pinandpindesign / pudu seramik / taş makas kağıt / tuğçe sera çakır

edisyon / galeri nev ankara / ka fotoğraf geliştirme atölyesi / pasajist

aksakvenüs / avareler / gerçek kötüler / kabahat

ali taptık / alper tüt / anıl çabuk / anıl ılgaz / aslı sezer / asya kahraman / ayşegül turan / bahar şener / beril ateş / berivan adem / bora başkan / can akgümüş / cem kahyalı cevahir canan özdoğan / christina papakyriakou / çağlar coşkun / ege alper / ekin urcan / elif yıldız / esra özkavcı fatma belkıs ışık / fatma gültekin / fırat güner / funda susamoğlu / gözde çöklü / hüseyin kiriş / ilker çelen / irem sözen / jale nejdet erzen / lefor karalı / mehmet uluşahin / meltem şahin / mert acar / mert batırbaygil / onur kutluoğlu / ozan bilginer / püren çetin / selim süme sera marshall / sevim sancaktar / tolga alper güzelsoy / uğur altun / umman türkoğlu / volkan aslan / yusuf sevinçli / zeynep arıkan / zeynep beler

 

 

müzik performansı :

The Hogweed And The Aderyn : 28 eylül cumartesi, 19.00

 

poster: Tuba Mücella Küper

fotoğraflar: Cemil Batur Gökçeer