PhotoBook MasterClass Atölye & Sergi // Workshop & Exhibition

19 Mart // March – 9 Nisan // April

 

Markus Schaden ve Frederic Lezmi tarafından yürütülen PhotoBook MasterClass, Torun sanatçı işbirliğinin oluşturduğu açık çağrıya 12 ülkeden gelen 61 başvuru arasından seçilen 8 lens tabanlı sanatçı ile başladı. Sanatçıların daha önce üretmiş oldukları çalışmalarını kitap haline getirdikleri bir hafta süren atölye çalışmaları Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi’nde gerçekleşti . Kitap formunu hem biçimsel hem de kavramsal yönlerden ele alan bu atölyede sanatçılar aynı zamanda kitap formunun kendine özgü imkanlarını deneyimli yürütücülerin desteğiyle bir kez daha keşfetme fırsatı buldu.

PhotoBook MasterClass sergisinde, atölye boyunca üretilen kitapları ve bu kitapların üretim süreçlerinin daha yakından gözlemlenebileceği parçaları bulabilirsiniz.

 

Katılımcılar:

Alexander Bondar

Ata Kam

Beril Gür

Eva Voutsaki

Gözde Türkkan

Jan Rossel

Oğuz Karakütük

Tatyana Palyga

 

 

//

 

“Photobook MasterClass” has been carried out by Markus Schaden and Frederic Lezmi with 8 lens based artists that is chosen from 61 applicants from 12 countries that had applied to the open call Torun art initiative had announced. The MasterClass during which the artists collected their previous works in a book was held in Ka Photography Enhancement Atelier. The artists had the chance to discover the unique possibilities of the book form once and again with the experienced executors’ contribution.

 

At PhotoBook MasterClass exhibition the produced books meet the viewers besides the opportunity to observe the process of making these books.

 

Participants

 

Alexander Bondar

Ata Kam

Beril Gür

Eva Voutsaki

Gözde Türkkan

Jan Rossel

Oğuz Karakütük

 

poster: Amir Jamshidi

fotoğraflar: Cemil Batur Gökçeer